شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ صبح الی ۱۹

تعمیر یخچال فریجیدر در اصفهان Frigidaire

تعمیر یخچال فریجیدر در اصفهان Frigidaire
جدول محتوایی
5/5 - (1 امتیاز)

 

نمایندگی تعمیر یخچال ساید بای ساید فریجیدر، Frigidaire در اصفهان

فریجیدر یک برند یخچال است که توسط گروه الکترولوکس تولید می شود. یخچال فریجیدر در سبک ها و اندازه های مختلف از جمله فریزر بالا، فریزر پایین، ساید بای ساید و درب فرانسوی تولید می شود. دارای قفسه های قابل تنظیم، تردهای قابل تنظیم با رطوبت، و کنترل دمای قابل تنظیم هستند. بسیاری از مدل ها شامل یخ ساز و آب ریز نیز هستند.
تعمیر یخچال فریجیدر در اصفهان Frigidaire
تعمیر یخچال فریجیدر در اصفهان Frigidaire

خرابی ها و مشکلات متداول یخچال فریزر ساید فریجیدر

برخی از خرابی ها  در یخچال فریزر فریجیدر

1. تنظیم ضعیف دما: یکی از رایج ترین شکایات در مورد یخچال فریجیدر این است که در حفظ دمای ثابت مشکل دارند. این می تواند منجر به فاسد شدن زودرس غذا یا سرد نشدن مناسب شود.
2. نشتی آب: یکی دیگر از شکایات رایج در مورد یخچال فریجیدر این است که آنها تمایل به نشت آب از پایین دستگاه دارند، یا از آب بندی معیوب یا مسدود شدن خط تخلیه.
3. صداهای بلند: برخی از یخچال های فریجیدر به داشتن صداهای بلند در هنگام کار معروف هستند که می تواند آزاردهنده و مخرب باشد.
4. قطعات بی کیفیت: بسیاری از کاربران گزارش داده اند که قطعات استفاده شده در یخچال فریجیدر بی کیفیت بوده و در معرض خرابی سریع هستند. این می تواند به مرور زمان منجر به تعمیرات و تعویض پرهزینه شود.
 

 

مشکل دمای یخچال 

به عنوان یک قاعده، یخچال ها دمای 36 تا 40 درجه فارنهایت را در جعبه یخچال و 0 تا 5 درجه فارنهایت را در جعبه فریزر حفظ می کنند. اگر محفظه یخچال شما محتویات خود را منجمد کند، حتی زمانی که کنترل سرما در پایین ترین حالت تنظیم شده باشد، احتمالاً مشکل از نقص سنسور دمای یخچال یا کنترل سرد است.   می توانید دما را با دماسنج یخچال بررسی کنید. کیت های کنترل دما را در آ پیدا کنید. نمایندگی تعمیر

1 برق الکتریکی آن را بررسی کنید. مطمئن شوید که یخچال به یک پریز برقی که برق را دریافت می کند وصل شده است (لامپ کار یا تستر مدار خروجی را به برق وصل کنید). اگر پریز کار نمی کند، قطع کننده مدار یا فیوز سوخته را بررسی کنید.

2 مطمئن شوید که کنترل سرما به درستی تنظیم شده است.

3 در صورت لزوم کمک بگیرید. اگر متوجه شدید که یخچال به پریز برق وصل شده است، مدارشکن آن چرخانده نشده است، و کنترل سرما به درستی تنظیم شده است، اما دستگاه هنوز هیچ نشانه‌ای از حیات نشان نمی‌دهد، در را بسته بگذارید تا هوای سرد حفظ شود و با یک شماره تماس بگیرید. کارشناس تعمیر لوازم خانگی

تعمیر یخچال فریجیدر در اصفهان 

اصفهان، خیابان هزارجریب
۰۳۱-۳۲۶۸۴۴۶۷
۰۹۱۳۱۸۳۲۵۷۳

 

یخچال بو می دهد، جغجغه می کند یا نشت می کند

اگر یخچال شما بوی بدی می دهد، حتی بعد از اینکه همه مواد غذایی مشکوک را خارج کردید، آن را از برق بکشید و کشوها و قفسه ها را بردارید تا با آب و صابون تمیز شود. سپس آن را با محلولی از 1/2 فنجان جوش شیرین حل شده در آب گرم بمالید.

همچنین، سینی قطره چکان زیر یخچال را تمیز کنید (اگر یخچال دارد) – ممکن است کپک زده و بدبو شود. اگر باز هم بو از بین نمی رود، سعی کنید چند بریکت زغال چوب را در کاسه های کم عمق قرار دهید و آنها را در قفسه های داخل یخچال قرار دهید تا بوها را جذب کنند.

صداهای ارتعاشی عموماً از قسمت‌های شل مانند کویل‌های کندانسور شل، صدای تق تق در لوله کمپرسور، یا غلطک‌ها و پایه‌هایی که به‌طور ناهموار روی زمین می‌نشینند، می‌آیند.

به دنبال هر قسمتی که شل است آن را با آچار یا پیچ گوشتی سفت کنید. سپس با برداشتن آن از روی تکیه گاه‌های آن، قسمت پایینی را جدا کنید و پایه‌های جلوی دستگاه را بررسی کنید تا مطمئن شوید که وزن دستگاه را تحمل می‌کنند – یخچال نباید تکان بخورد. در صورت لزوم، پایه های قابل تنظیم را به سمت بالا یا پایین بچرخانید تا به طور مربعی با زمین تماس داشته باشند.

نشتی از زیر یخچال معمولاً از یک لوله تراکم ناشی می‌شود که در تابه تخلیه نمی‌شود. گرفتگی فاضلاب فریزر نیز می تواند باعث نشتی شود.

اگر به نظر می‌رسد که تعویض سنسور دما فراتر از توانایی‌های شماست، با تعمیرکار لوازم خانگی تماس بگیرید.

اگر یخچال اصلاً خنک نشود، کنترل‌های الکتریکی تقریباً همیشه باعث ایجاد مشکل می‌شوند – نه نیاز به مبرد بیشتری. سیستم مهر و موم شده و هرمتیک احتمالاً مشکل را ایجاد نمی کند. این نوع خرابی ها به ندرت اتفاق می افتد. درعوض، ممکن است دستگاه دارای سیم‌پیچ‌های کندانسور کثیف، دری که محکم بسته نمی‌شود، یا کنترل دما معیوب داشته باشد.تعمیر یخچال فریجیدر در اصفهان Frigidaire

تعمیر گام به گام برای یخچالی که به اندازه کافی سرد نیست

نمایندگی تعمیرات یخچال فریجیدر Frigidaire در اصفهان 

اصفهان، خیابان هزارجریب
۰۳۱-۳۲۶۸۴۴۶۷
۰۹۱۳۱۸۳۲۵۷۳

قبل از تماس با تعمیرکار لوازم خانگی:

 1.  کنترل سرما را بررسی کنید. مطمئن شوید که روی سرد تنظیم شده است. به طور معمول دمای داخل یخچال باید حدود 37 درجه فارنهایت باشد.
 2.  به فن فریزر داخل فریزر گوش دهید. وقتی فن فریزر روشن می شود، به این معنی است که تایمر یخ زدایی و کنترل سرما در یخچال هر دو روی خنک تنظیم شده اند.
 3.  به فن کمپرسور گوش دهید (که به شما می‌گوید کمپرسور در کجا قرار دارد—معمولاً پشت یا زیر یخچال). بیشتر اوقات، زمانی که فن فریزر کار می کند، فن کمپرسور نیز باید کار کند. اگر یکی از فن ها کار نکند یا کمپرسور خاموش باشد، یخچال خنک کننده بسیار کمی خواهد داشت یا اصلا خنک کننده نیست.

یخچال اصلاً کار نمی‌کند

اگر چراغ یخچال کار نمی کند و موتور آن کار نمی کند، در اینجا عیب یابی اولیه یخچال را می توانید انجام دهید.

 

یخ ساز کار نمی کند

گرفتگی فیلتر آب نیز ممکن است دلیل کار نکردن یخ ساز باشد، بنابراین اگر شش ماه است که آن را تعویض نکرده اید (یا اگر چراغ کنترل پنل «تغییر فیلتر» نشان می دهد زمان انجام این کار فرا رسیده است)، آن را تعویض کنید. با فیلتر جدید

اگر فریزر به اندازه کافی سرد نباشد، یخ ساز یخ تولید نمی کند یا تولید آن کاهش می یابد. در حالت ایده آل، دمای فریزر باید روی 0 درجه فارنهایت تنظیم شود. وقتی این دما تا 10 درجه کاهش یابد، کارایی یخ ساز کاهش می یابد.

 

مشکل ایجاد یخ یا آب

 • اگر یخچال شما در جایی که غذایتان است آب جمع شده یا یخ در فریزر جمع شده است، به احتمال زیاد با مشکل یخ زدگی یا مسدود شدن مجرای یخ زدایی روبرو هستید.
 • در یخچال شما دقیقاً زیر اواپراتور، یک ظرف جمع آوری آب وجود دارد. در زیر تشت جمع آوری آب یک سوراخ تخلیه وجود دارد.
 • از سوراخ تخلیه یک تشت تخلیه است که یک لوله تخلیه به آن متصل است. اگر یخ ساز شما یخ تولید نمی کند، خط تامین آب را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به درستی به شیر وصل شده است.
 • مهم است که هر چند ماه یک بار این شیر را چک کنید تا مطمئن شوید که به درستی وصل شده است یا فیلتر آب مسدود نشده است.

تعویض لامپ

لامپ پشت کنترل دما قرار دارد.
مهم: بسته به مدل شما، ممکن است لامپ یخچال جدیدتان از فناوری LED استفاده کند. اگر مدل شما از روشنایی LED استفاده می کند و با باز شدن درب یخچال، چراغ روشن نمی شود، برای کمک یا خدمات تماس بگیرید. برای شماره تلفن ها به گارانتی مراجعه کنید.

یخچال را از برق بکشید یا برق را قطع کنید.

سپر نور را با فشار دادن به طرفین و کشیدن مستقیم به سمت پایین بردارید.

لامپ را بردارید و آن را با یک لامپ به همان اندازه و شکل جایگزین کنید.
■ برای محفظه یخچال، برای تعویض با لامپ LED، شماره قطعه W10565137 (3.6 وات) را سفارش دهید.
توجه: برخی از لامپ‌های جایگزین LED برای محیط‌های مرطوب و مرطوب توصیه نمی‌شوند. محفظه های یخچال و فریزر به عنوان محیط های مرطوب / مرطوب در نظر گرفته می شوند. اگر از لامپ ال‌ای‌دی برند دیگری غیر از لامپ ال‌ای‌دی توصیه‌شده ویرپول استفاده می‌کنید، قبل از نصب، تمام دستورالعمل‌های روی بسته‌بندی LED را بخوانید و دنبال کنید.
■ اگر برای جایگزینی لامپ ال ای دی از لامپ رشته ای استفاده می شود، برای لوازم خانگی فقط از لامپ های رشته ای با حداکثر توان 60 وات استفاده کنید.

سپر نور را تعویض کنید.

5. یخچال را به برق وصل کنید یا برق را دوباره وصل کنید.

تعمیر یخچال فریجیدر در اصفهان Frigidaire
تعمیر یخچال فریجیدر در اصفهان Frigidaire

تعمیر یخچال فریجیدر در اصفهان 

اصفهان، خیابان هزارجریب
۰۳۱-۳۲۶۸۴۴۶۷
۰۹۱۳۱۸۳۲۵۷۳

تعطیلات

 • اگر می‌خواهید یخچال را در زمانی که دور هستید روشن بگذارید:
 • از مواد فاسدشدنی استفاده کنید و سایر اقلام را فریز کنید.
 • اگر یخچال شما دارای یخ ساز اتوماتیک است و به منبع آب خانگی متصل است، آب یخچال را قطع کنید. در صورت قطع نشدن منبع آب ممکن است خسارت مالی رخ دهد.
 • اگر یخ ساز اتوماتیک دارید، یخ ساز را خاموش کنید.
  توجه: بازوی قطع کننده سیم را به حالت OFF (بالا) ببرید.
 • سطل یخ را خالی کنید.

 یخچال از کار افتاده و خنک نمی کند

اگر در قسمت فریزر مواد غذایی کاملا” از حالت فریز خارج شده باشد(مثلا”مرغ و گوشت کاملا”شل و نرم شده اند) در صورتیکه دوشاخه به پریز مستقیم وصل شده باشد(بدون استفاده از سیار و محافظ و سه راهی) و با دستگاه دیگری مشترک نباشد و آب شدن مواد غذائی به دلیل قطعی برق نباشد با مرکز خدمات تماس گرفته شود. ایا لامپ داخل یخچال روشن است ؟

* در صورت مثبت بودن جواب ، اگر روی صفحه نمایشگر « پیغام خطا »دیده شود ،بامرکز خدمات تماس گرفته شود . *

در صورت منفی بودن جواب ،

1- پریز برق مشکلی ندارد ؟ برای کنترل می توانید دستگاه دیگری مثل سشوار را به پریز برق بزنید تا معلوم شود برق دارد یا نه .

2- کنترل نمایید از سه راهی جهت برق استفاده نشده باشد . یخچال باید مستقیما به یک پریز مستقل وصل باشد.

3- دوشاخه یخچال مشکلی ندارد؟ بدین معنا که کاملا داخل پریز باشد یا شکل ظاهری دوشاخه دفرمه نشده باشد .

فریزر برفک زده است

مشکل برفک به چه صورت دیده میشود؟ ***

1)چنانچه یخزدگی بصورت یک تیکه به قطر یک سانتی متر یا نیم سانتی متر و یا بیشتر مشاهده شود با مرکز خدمات تماس بگیرید.

2)اگر برفک بصورت قطرات آب یخ زده (قندیلک) روی دیواره داخلی فریزر و سقف مشاهده شود این امر طبیعی است. چون با باز شدن درب فریزر رطوبت موجود در هوا جذب فریزر می شود. (بعد از تمیز کردن یخچال ، درب یخچال و فریزر کمتر باز و بسته شود)

3 ) اگر داخل مشمع مواد فریز شده ذرات ریز برفک مشاهده شود، به خاطر رطوبت ماده غذایی بوده و طبیعی می باشد.

4 ) اگر یخ زدگی به صورت یک پوسته نازک باشد یعنی به اندازه ای که بتوان با حوله یا دستمال پاک نمود طبیعی می باشد.

معمولا در فصل تابستان به علت رطوبت زیاد هوا این مورد بیشتر مشاهده می شود .

 بدنه یخچال گرم است

1- اگر گرمای مذکور مربوط به بدنه کناره درب-ستون میانی و یا پشت یخچال است ، کاملا”طبیعی است .

2- فاصله از دیوار و کناره های یخچال : (کناره ها حداقل 5 سانتی متر و از پشت 10 سانتی متر و از سقف 30 سانتی متر)

تعمیر یخچال فریجیدر در اصفهان Frigidaire

 مواد داخل یخچال یخ می زند

1- آیا « تنظیم دما » بصورت صحیح انجام گرفته است؟ جهت راهنمایی به قسمت « تنظیم دما» مراجعه گردد .

2-در یخچال :طبقات بالای یخچال خنک ترین قسمت می باشند میوه و سبزی جات و لبنیات را در طبقات بالا قرار ندهند.

3- در یخچال هرچه از سمت درب به طرف دیواره عقب نزدیک می شویم خنک تر می شود(مواد غذایی آبدار نظیر هندوانه نباید به دیواره عقب بچسبد).

4- میوه و سبزیجات حتما” باید در کشوی جا میوه ای قرار گیرد و قرار دادن میوه و سبزیجات بر روی طبقات ، آنها را بصورت نیمه فریز نگه می دارد.

5-اگر فقط میوه و سبزی در کشوی اعجاز گر یخ می زند کنترل شود که دمای کشو در حالت نیمه فریز(مرغ و گوشت) نباشد ، در اینصورت روی دمای میوه و سبزیجات قرار گیرد.

6-چنانچه با تغییر تنظیم دما به گرمترین درجه و رعایت کردن موارد فوق ، مواد غذایی هنوز یخ می زند با مرکز خدمات تماس بگیرید .

 تنظیمات دمای یخچال به هم می خورد

1- اگر این تغییر دما « پس از رفتن برق» یا « کشیدن دوشاخه از پریز» رخ داده است ،طبیعی است و نیاز به تنظیم مجدد دارد.

2- در سر راه دستگاه سیم سیار نباشد . یخچال باید به برق مستقیم وصل باشد و ممکن است بخاطر وصل شدن به سه راهی و با یک جابجایی ، برق دستگاه قطع و وصل شده باشد و تنظیمات به حالت اولیه برگشته باشد . ب

اید مجدد تنظیمات انجام شود . ( توجه : همیشه بعد از تنظیم دما قفل کودک فعال شود تا تنظیمات بصورت دستی تغییر نکند . )

3- در صورت استفاده از محافظ ، این مورد زیاد مشاهده می شود.

4- در صورتی که غیر از موارد فوق تنظیمات خود به خود تغییر کند با خدمات تماس بگیرید .

نمایندگی تعمیرات یخچال فریجیدر در اصفهان 

اصفهان، خیابان هزارجریب
۰۳۱-۳۲۶۸۴۴۶۷
۰۹۱۳۱۸۳۲۵۷۳

 یخچال بوی بد می دهد

اگر مواد داخل یخچال و فریزر در ظروف در بسته یا نایلکس نگهداری نمی شود ، بوی مواد غذایی بصورت ترکیبی از بوهای مختلف ،در یخچال ایجاد بوی بد می کند. برای تمیز کردن و رفع بو مراحل زیر انجام گردد :

1- با جوش شیرین و وانیل و اسفنج تمام قسمت های داخلی یخچال پاکسازی و خشک شود.

می توان از شامپو بچه استفاده کرد. این شستشو باید تا رفع بو تکرار شود ، ممکن است چندین روز زمان ببرد . توجه : از گرفتن آب مستقیم روی بدنه و داخل یخچال جهت شستشو جلوگیری شود.

2- درب یخچال و فریزر پس از تمییز نمودن بایستی کاملا باز بماند( تا مدتی که بو حذف گردد ) .

3- جهت رفع بوی « بوگیر یخچال» باید از سشوار استفاده کرد یا مقابل نور مستقیم خورشید قرار داد. در صورتی که مدت زمان زیادی این کار صورت نگرفته باشد و خود بوگیر بوی زیادی می دهد ، باید بوگیر تعویض شود.

 صدای غیر طبیعی دارد

 1. ممکن است صدای کار کردن کمپرسور(موتور) باشد (صدای کمپرسور از لحظه ای که ON(روشن) می شود تا زمانی که OFF (خاموش) شود یک صدای یکنواخت می باشد یعنی این صدا کم و زیاد نمی شود و هر زمانی که کمپرسور یخچال کار می کند به یک اندازه صدا می دهد .
 2. ممکن است صدای دیفراست (یخ زدایی) باشد(در زمان دیفراست چون فوم های بدنه در اثر اختلاف دما گرم و سرد می شوند(منقبض و منبسط می شوند) از فومهای بدنه صدا شنیده می شود ، که این صدا ها صدای ممتد نمی باشد و صدا های تکی و با فاصله می باشد).
 3. ممکن است صدای فن باشد . (یک فن کنار موتور کار می کند و یک فن داخل فریزر – اگر از داخل فریزر «بعضی مواقع» صدای خیلی بلند وغیر عادی شنیده می شود و با باز کردن درب دستگاه صدا قطع می شود و بعد از بستن مجدد صدا شروع می شود : با خدمات تماس بگیرید)
 4. در یخچالهای ساید اگر فقط در زمان آبگیری صدا شنیده می شود و همینطور زمانی که یخساز آبگیری می کند این صدا طبیعی می باشد(صدای شیر برقی)
 5. در یخچالهای ساید چند ثانیه بعد از یخ گرفتن صدای بسته شدن در یـچه شنیده می شود که این صدا طبیعی می باشد.
 6. ممکن است صدا به خاطر تراز نبودن باشد( برای مطمئن شدن از تراز دستگاه : با دست بدنه را نگه داشته و فشار دهد ، اگر صدا قطع شود یا کم شود و با جدا کردن دست از بدنه مجدد صدا شروع شد : دستگاه تراز نیست) .

 در صورتی که، در زمان باز یا بسته شدن دربها صدای غیر عادی از لولا شنیده شود به واحد خدمات اطلاع دهید . در سایر موارد با مرکز خدمات تماس بگیرید.

 آبسرد کن آب نمی دهد

1- اگر دستگاه تازه نصب شده حتما” باید 2دقیقه دست خودرا روی پدال آبریز بگذاریم تا هوای داخل شلنگ تخلیه شده و آب به ورودی آبریز برسد .

2- می باید 1)شیر آب کامل باز باشد 2)شلنگ تا خوردگی نداشته باشد 3)آب منزل قطع نباشد. 3-اگر فشار آب کم شده : با توجه به املاح موجود در آب مناطق مختلف ، زمان استفاده از فیلتر پایان یافته است. در اینصورت باید فیلتر دستگاه عوض شود. اگر موارد فوق رعایت شد و اصلا” آب نمی دهد با مرکز خدمات تماس بگیرید.

 یخچال ساید یخ ساخته، ولی خارج نمی شود

1- آیا گزینه یخ در Display انتخاب شده است؟ چنانچه انتخاب نشده است این امر صورت پذیرد.

2-اگر یخ در باکس یخ موجود باشد ولی خارج نمی شود((این مورد بیشتر مواقعی پیش می آید که :

1) یخچال خاموش بوده 2)قطعی برق داشته باشند 3)مصرف یخ کم باشد)) باکس یخ خارج شود و قالبهای یخ از هم جدا شوند و در صورتی که به هم چسبیده اند باکس یخ خالی شود و مجدد در محل خود قرار گیرد .

3- آیا یخ داخل ورودی یخ به بیرون گیر کرده است؟ در صورت بروز این مشکل یخهارا با دست خارج نمایند.

4- اگر یخ از باکس یخ خارج می شود ولی درپوشی که باید باز شود تا یخ خارج شود باز نمی شود با مرکز خدمات تماس گرفته شود.

5- در صورت نشتی آب ، داخل باکس یخ با مرکز خدمات تماس بگیرید. و در سایر موارد هم با مرکز خدمات تماس گرفته شود.

نمایندگی مجاز تعمیر یخچال Frigidaire اصفهان 

اصفهان، خیابان هزارجریب
۰۳۱-۳۲۶۸۴۴۶۷
۰۹۱۳۱۸۳۲۵۷۳

 یخسازی یخچال ساید کم می باشد

1-درمدلهایی که یخساز داخل فریزر است (بر روی طبقات) در24 ساعت حدود 60 قالب یخ طبیعی می باشد. در مدلهایی که یخساز داخل درب فریزر می باشد حدود 40 قالب یخ در 24 ساعت طبیعی است .

2- نکته مهم 1: تعداد 60 یا 40 قالب در صورتی که در 24 ساعت از باکس یخ هیچ یخی گرفته نشود (مثلا” اگر باکس کامل خالی شود و در 24 ساعت 40قالب ساخته شود و مشتری 30 قالب را استفاده کرده باشد دیگر 40 قالب در باکس موجود نمی باشد.)

3- نکته مهم 2: تعداد 40 یا 60 قالب یخ ، باکس را پر نمی کند و کمتر از نصف باکس پر می شود. برای پر شدن کامل باکس 72 ساعت وقت نیاز است .

4- ممکن است فشار آب کم باشد و در هر آبگیری یخ ساز همه قالبها پر نمی شوند. اگر این حالت بود به خدمات اطلاع دهید.

5- در صورت پایان یافتن عمر فیلتر باید تعویض شود.

6- در صورتی که دیواره داخلی فریزر یخزدگی به قطر بیش از نیم سانت ایجاد شده باشد با خدمات تماس بگیرید.

اگر تعداد یخها خیلی کم می باشد با مرکز خدمات تماس بگیرید.

 یخچال ساید اصلا”یخ نمی سازد

 1.  در صورتیکه از آبریز آب نمی آید باز بودن شیر آب چک شود .
 2.  چک شود شلنگ آب در میان راه خم و یا پیچ نخورده باشد .
 3.  چک شود کلید ON / OFF یا 0/1 یخساز درون فریزر در حالت OFF یا 0 نباشد
 4. معمولا” یخچال ساید که تازه نصب می شود بعد از 12 ساعت شروع به یخسازی می کند و تا 72 ساعت بعد از نصب مقدار یخ سازی خیلی کم است.
 5.  چنانچه از آبریز دستگاه آب می آید ولی اصلا” یخ نساخته با مرکز خدمات تماس بگیرید .

 ساید همیشه روشن است و کمپرسور کار می کند

1- در صورت مشاهده یخزدگی فریزر به قطر نیم سانت (یا بیشتر) به خدمات اطلاع دهید.

2- در صورتی که در «قسمت یخچال» هیچ سرمایی وجود نداشته باشد به خدمات اطلاع دهید.

3- اگر درب دستگاه خوب بسته نمی شود و یا لاستیک دور درب دفرمه شده یا پارگی دارد و سرما خارج می شود به خدمات اطلاع دهید.

4- اگر سه مورد بالا نبود راهنمایی شود درجه فریزر برروی MIN ( کمترین برودت) تنظیم گردد. « مراجعه به تنظیم دما» ***

مواردی که باعث می شود موتور یخچال بیشتر کار کند:

1- مقدار مواد غذایی داخل یخچال یا فریزر زیاد است. ( بیشتر از ظرفیت دستگاه پر شده است یا مواد غذایی جدیدی داخل دستگاه گذاشته شده است .) مواد غذایی از دریچه هایی که سرما وارد می شود فاصله داشته باشند .

2- فاصله دستگاه از پشت نسبت به دیوار بایستی حداقل 10 سانتیمتر باشد.از کناره ها نیز 5 سانتیمتر این فاصله رعایت گرددو از سقف 30 سانتی متر.جابجایی هوا در عملکرد کمپرسور یخچال موثر است.

3- یخچال بایستی از وسایل حرارت زا مثل گاز ، شوفاژ ،بخاری، آبگرمکن و یا نور مستقیم آفتاب فاصله داشته باشد .

4- درب یخچال یا فریزر زیاد باز و بسته می شود.

 فقط یخ خرد شده می دهد حتی با انتخاب گزینه یخ قالبی

1- باکس یخ را خارج نموده و یخها را از یکدیگر جدا نموده و مجدد داخل باکس یخ ریخته شود و در صورت به هم چسبیدن قالبها باکس یخ کامل خالی شود و در محل خود قرار گیرد .

2- در صورت یخ زدگی دیواره پشت باکس یخ : تماس با خدمات. در صورت حل نشده به مرکز خدمات اطلاع دهید .

 آبریز آب خنک نمی دهد

دمای آبی که در «واتر تانک» ذخیره می شود بین 7 تا 12 درجه سانتی گراد تعبیه شده است. در صورتی که اگر یک ظرف آب داخل یخچال قرار دهند دمای آب حدود 3 درجه سانتی گراد می باشد . پس کاملا” طبیعی است که آبی که از آبریز ساید خارج می شود خیلی خنک نباشد. (دمای آبی که از آبریز خارج می شود را نمی توان تغییر داد حتی با تغییر درجه یخچال و فریزر).

 دربهای دستگاه خوب بسته نمی شود

ابتدا کنترل گردد لاستیک دور درب دستگاه سالم باشد.در صورتیکه لاستیک دور درب دفرمه ( مثل پارگی – پوسیدگی و . . . )شده است با خدمات تماس بگیرید. در غیر اینصورت :

1- غذا و ظروف داخل دستگاه عامل این مشکل هستند که باید جابجا شوند .

2- چنانچه با بسته شدن درب ، درب دیگر باز و بسته می شود ، این حالت طبیعی می باشد .( دلیل اینکه درب باز و بسته می شود این است که یک داکت(کانال) برای انتقال سرما از داخل فریزر به یخچال وجود دارد و با محکم بسته شدن درب هوا پشت دربها تجمع کرده و باعث باز و بسته شدن درب می شود . )

3- چنانچه با بسته شدن یکی از درب ها درب دیگر باز می ماند و حتماٌ باید با فشار دست بسته شود با مرکز خدمات تماس بگیرید.

4- یخچال تراز نیست و یا سطح زیر آن ناهموار است تراز بوسیله پایه های پیچ دار قسمت جلوی دستگاه انجام می شود.

5- اگر درب بسته باشد و خودبخود باز شود : تماس با خدمات درصورتی که موارد فوق رعایت گردید و باز هم درب خوب بسته نمی شود به مرکز خدمات اطلاع داده شود.

• هنگام یخ گرفتن از یخچال ساید درب فریزر باز می شود

یخهای داخل باکس یخ به هم چسبیده و هنگام گرفتن یخ به در فشار می آورد و درب باز می شود . برای رفع آن باید باکس یخ را خارج نموده ، یخها را داخل سینی ریخته و با تکان دادن آنهارا از هم جدا کرده و مجددا” داخل باکس یخ بریزیم و در صورت چسبیدن قالبها به همدیگر کل یخ خالی شود . دقت شود باکس یخ دقیق جا زده شود . سپس امتحان می کنیم . درصورت رفع نشدن ایراد به مرکز خدمات اطلاع داده شود.

• آلارم باز بودن درب

* درب بسته است ولی آلارم باز بودن درب دستگاه را می دهد : 1- ابتدا چک شود درب کاملا” بسته باشد و چیزی مانع از بسته شدن درب نشده باشد. 2- « درب بار » یکبار باز و مجدد بسته شود. 3- در غیر اینصورت : تماس با مرکز خدمات . * درب باز است ولی آلارم باز بودن درب را نمی دهد :

1)در یخچال های ساید امپراطور (با پسوند : SBB / STB /SSB/ STW / SBL / SLM ) ، با فشردن اولین دکمه از سمت راست ( ALARM / LOOK ) می توان آلارم را که با علامت بلندگو روی نمایشگر نمایش داده می شود ، فعال یا غیر فعال نمود .

2) در مدل های فلاور ( ZCB/ZCR/ZMB/ZMR ) و مدل 1221 کلید EXPRESS FRZ اگر 5 ثانیه نگه داشته شود آلارم قطع می شود و اگر مجدد 5 ثانیه دیگر نگه داشته شود آلارم وصل می شود

. 3)ممکن است یخچال از ابتدا آلارم باز بودن درب را نداشته باشد.

4)درب یخچال می باید بیشتر از یک دقیقه باز بماند و زیر یک دقیقه به هیچ وجه آلارم نمی دهد. در صورتی که قبلاٌ آلارم داشته و قطع شده با مرکز خدمات تماس گرفته شود .

• خارج شدن هوای گرم از زیر یخچال

در کنار موتور و لوله های کندانسور یخچال یک فن قرار دارد که با کار کردن فن ، هوای گرم از پشت یخچال و زیر یخچال خارج می شود که این حالت کاملا” طبیعی می باشد.

• میوه و سبزی در یخچال زیاد عمر نمی کند

ا- میوه و سبزیجات نباید بصورت شسته شده داخل یخچال قرار بگیرند. چون رطوبت که بالا می رود عمر کوتاه تری پیدا می کنند.(بصورت نشسته در یخچال نگهداری شود و قبل از مصرف شسته شود)

2- میوه و سبزی نباید داخل نایلون قرار بگیرند . چون به علت تعرق بالا عمر کوتاه تری پیدا می کنند .

3- خیار و گوجه و کاهو عمر کوتاه تری نسبت به سایر سبزی ها و میوه ها دارند . طبق دستور دفترچه موز و طالبی دوام چندانی در یخچال ندارند (موز سریع سیاه می شود)

4- میوه های پلاسیده باید از میوه های سالم جدا شود ، چون اگر در کنار سایر میوه ها قرار گیرد همه ی میوه ها را خراب می کنند.

5- بعضی میوه ها نظیر سیب از خود گاز اتیلن متصاعد می کنند ، که عمر میوه را کوتاه می کند.  در صنعت از گاز اتیلن برای رسیدن سریع میوه های نارس استفاده می شود  (اگر سیب را در کنار میوه های نارس قرار دهیم ، زود تر می رسند)

6- مدت زمان نگهداری میوه و سبزی در دمای صفر درجه (نیمه فریز)حداکثر تا 2 هفته و در دمای بین 1 تا 5 درجه حداکثر تا 1 هفته می باشد.(منبع : سایت پزشکان ایران)

7 – باید به این نکته توجه داشت که فریزر تکثیر باکتری ها و قارچها را متوقف می کند و یخچال سرعت تکثیر را کند می کند ، پس یخچال و فریزر نابود کننده باکتری ها و قارچها نیستند.

8- فقط در حالتی که یخچال سرمای کافی نداشته باشد و گرمتر از 5 درجه سانتی گراد باشد باعث کوتاه شدن عمر مواد غذایی می شود. (پس قطعه ای وجود ندارد که باعث افزایش طول عمر مواد غذایی شود.)

• تنظیم دمای یخچال ساید

ابتدا مشخص شود تنظیم درجه مربوط به فریزر است یا یخچال. سپس به صورت زیر عمل نمایید: اگر بصورت «خط های افقی» بود هرچه تعدادخط کمتر شود گرمتر و هرچه تعداد خط بیشتر شود سردتر می شود . اگر بصورت درجه سانتی گراد باشد : در یخچال: بیشترین سرما {صفر درجه} می باشد و کمترین سرما { 6درجه } می باشد که نرمال 3 درجه می باشد. در فریزر : کمترین سرما 15- درجه و بیشترین سرما 23- درجه می باشد که نرمال 19- درجه می باشد .

اگر شما به تازگی لوازم خانگی خودرا خریداری کرده اید و کارت گارانتی آن همچنان معتبر می باشد می توانید با تماس با نمایندگی فریجیدر از مزایای کارت گارانتی برخوردار شوید.در غیر اینصورت میتوانید با تماس با ما به عنوان تعمیرگاه مجاز فریجیدر در تهران تماس گرفته واز خدمات ما در سریعترین زمان ممکن با بهترین کیفیت و استفاده از قطعات اصلی بهره مند گردید.

تعمیرات لوازم خانگی فریجیدر با بیش از 10 سال سابقه فعالیت در عرصه خدمات تعمیرات لوازم خانگی با برخورداری از کادری مجرب و کارآزموده در خدمت شما همشهریان محترم می باشد.

نمایندگی مجاز تعمیر یخچال Frigidaire اصفهان 

اصفهان، خیابان هزارجریب
۰۳۱-۳۲۶۸۴۴۶۷
۰۹۱۳۱۸۳۲۵۷۳

 قطعات اصلی یخچال فریزر

یخچال فریجیدر به دلیل عملکرد قابل اعتماد و طراحی شیک، انتخابی محبوب برای بسیاری از خانواده ها است. قطعات اصلی یخچال فریجیدر عبارتند از کمپرسور، کندانسور، اواپراتور و ترموستات. هر کدام از این اجزا نقش مهمی در تازه نگه داشتن مواد غذایی و عملکرد روان یخچال شما دارند.

 

کمپرسور قلب یخچال است و وظیفه فشرده سازی گاز مبرد را بر عهده دارد تا بتواند در سراسر سیستم گردش کند. کمپرسور توسط یک موتور الکتریکی تغذیه می شود و معمولاً در پایین یا پشت دستگاه قرار دارد. مبرد را از طریق یک سری کویل پمپاژ می کند که گرما را از داخل یخچال جذب می کند و آن را به بیرون آزاد می کند.

 

کندانسور در نزدیکی کمپرسور قرار دارد و به خنک شدن گاز مبرد قبل از ورود به اواپراتور کمک می کند. این کار با انتقال گرما از داخل به بیرون واحد، امکان خنک سازی کارآمد را فراهم می کند.

 

اواپراتور در داخل یخچال قرار دارد و گرما را از داخل جذب می کند و مواد غذایی ذخیره شده در آن را خنک می کند. با استفاده از یک فن برای دمیدن هوا روی کویل های سرد که گرما را از داخل جذب کرده و آن را از بیرون آزاد می کند، کار می کند. ترموستات دمای داخل یخچال را کنترل می کند و در صورت نیاز روشن یا خاموش می شود تا دمای بهینه برای نگهداری مواد غذایی حفظ شود.

 

اینها تنها بخشی از قطعات اصلی یخچال فریجیدر هستند. با نگهداری مناسب، این اجزا می توانند اطمینان حاصل کنند که غذای شما برای مدت طولانی تری تازه می ماند و در عین حال به شما در صرفه جویی در هزینه های انرژی کمک می کند.

سایر خدمات ما

2 پاسخ

 1. شما که انقدر توضیحات کاملی داده اید ودر مورد فریجیدر اظهاره نظر میکنید چطور در مورد اینکه درجه فریجیدر فارنهایت میباشد توضیحی نداده اید؟

  1. در مورد فریجیدر نسبت به مدل می‌تواند نمایش و تنظیم هم به صورت فارنهایت و هم سانتیگراد باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *