شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ صبح الی ۱۹

نمایندگی مجاز تعمیرات یخچال مابه MABE در اصفهان

تعمیر ساید مابه اصفهان - نمایندگی مجار تعمیرات MABE اصفهان
جدول محتوایی
4.1/5 - (38 امتیاز)

نمایندگی تعمیر یخچال مابه در اصفهان

تعمیر ساید مابه اصفهان

خطاها و مشکلات h حتمالی یخچال فریزر مابه MABE

نمایندگی تعمیر یخچال مابه در اصفهان

چرا تعمیر یخچال مابه من صدا می دهد؟

آیا نمی دانید که چرا یخچال شما صدای بلند یا عجیبی می دهد؟ بیایید دریابیم که علت آن چه می تواند باشد.

اگرچه آنها طیف وسیعی از صداها را به عنوان بخشی از عملکرد عادی خود تولید می کنند. مانند صدای زمزمه ملایم فن یا یک کلیک گاه به گاه هنگام روشن یا خاموش شدن تایمر یخ زدایی، یخچال ها معمولاً وسایلی بسیار بی صدا هستند. این باعث می شود زمانی که صداهای غیرعادی شروع به رخ دادن می کنند، بیشتر قابل توجه است.

آیا نمی دانید که چرا یخچال شما صدای بلند یا حتی صدای عجیبی دارد؟ چه چیزی می تواند باعث ایجاد برخی از این صداهای عجیب و غریب شود.

جیغ زدن یا جغجغه کردن

قبل از تعمیر ساید مابه اصفهان صدای جیر جیر یا جغجغه ای که از داخل یخچال شما می آید احتمالاً ناشی از فن گردش است که از طریق پنل داخلی در پشت محفظه اصلی قابل دسترسی است. آسیب، خوردگی و زباله می تواند از گردش صحیح این فن جلوگیری کند، یخچال را گرم کند و باعث عملکرد پر سر و صدا شود. ممکن است بتوانید آن را تمیز کنید یا ممکن است به یک فن جایگزین نیاز باشد.

نمایندگی تعمیر یخچال مابه در اصفهان

وزوز یا زمزمه کردن

یخچال ها معمولاً بسیار آرام وزوز یا زمزمه می کنند، اما اگر این صداها بلندتر از سطح مکالمه شوند ممکن است مشکلی پیش بیاید. وزوز می تواند چیزی به سادگی یک لامپ داخلی باشد که به پایان عمر خود می رسد، یا می تواند نشان دهنده یک مشکل در کمپرسور باشد، به خصوص اگر صدا بلند یا همراه با صدای تق تق باشد.

ضربه زدن سریع

این نوع صدا می تواند به دلیل تجمع یخ در اطراف فن ایجاد شود. یخ زدایی دستی از شر نویز خلاص می شود، اما علت اصلی تجمع را برطرف نمی کند. به محض جمع شدن مجدد یخ، احتمالاً سر و صدا برمی گردد، بنابراین یک قرار ملاقات با نمایندگی تعمیر یخچال مابه در اصفهان ممکن است بهترین گزینه شما باشد.

نمایندگی مجاز تعمیر یخچال فریزر مابه اصفهان

کلیک کردن

صدای گاه به گاه صدای کلیک آرام طبیعی است. معمولاً ترموستات یا تایمر یخ زدایی روشن و خاموش می شود. اما یک کلیک بلند چیز دیگری است. اگر یخچال شما در داخل خیلی گرم است، ممکن است مشکلی در سیم پیچ کندانسور یا رله استارت وجود داشته باشد. اولی را می توان با تمیز کردن برطرف کرد. مورد دوم ممکن است نیاز به یک قطعه جایگزین داشته باشد. کلیک کردن همچنین می تواند به این معنی باشد که یک یخ ساز به اشتباه متصل شده است، به خصو

زمان تماس با کارشناسان و نمایندگی تعمیر یخچال مابه در اصفهان فرا رسیده است؟

یخچال مایه شما قرار نیست بی‌صدا باشد، اما این بدان معنا نیست که می‌توانید همه صداهایی را که ایجاد می‌کند نادیده بگیرید، به خصوص اگر آنقدر بلند هستند که مکالمات را مختل کنند یا یخچال شما آنطور که باید کار نمی‌کند. اگر عیب یابی هدفمند و تعمیر و نگهداری منظم به این صداهای عجیب پایان نداده است، ممکن است وقت آن رسیده باشد رزرو کنید. نمایندگی تعمیر یخچال مابه در اصفهان معمولاً می‌توانیم کار را در اولین بازدید انجام دهد

تعمیر ساید مابه اصفهان MABE 

اصفهان، هزارجریب،کوی امام جعفر

0913183257303132684467

چرا یخچال مابه من همچنان روشن و خاموش می شود؟

کلیک کردن یخچال می تواند دلایل زیادی داشته باشد که رفع برخی از آنها راحت تر از بقیه است. اما با در نظر گرفتن علائم دیگر، ممکن است بتوانید منبع را مشخص کنید. به عنوان مثال، اگر یخچال شما آنطور که باید خنک نیست و کلیک کردن در فواصل زمانی پنج دقیقه یا کمتر اتفاق می افتد، همزمان با روشن شدن و خاموش شدن یخچال، پس احتمالاً تنها چند قسمت وجود دارد که می تواند مقصر باشد. : رله استارت و فن کندانسور.

رله استارت را بررسی کنید

فن‌ها کار می کنند، بنابراین به نظر می رسد یخچال شما مشکلی ندارد. اما کمپرسور که مبرد را برای خنک کردن آن منقبض می‌کند. هیچ کاری انجام نمی‌دهد، حتی اگر صدای کلیک رله شروع روشن و خاموش کردن کمپرسور بسته به میزان خواندن ترموستات باشد.

مشکل این است که رله استارت کمپرسور را راه اندازی نمی کند. بنابراین، هر چیز دیگری که می توانید ببینید و بشنوید، به سادگی هیچ ماده مبردی خنک و در گردش نیست.

بسته به نوع و مدل دستگاهتان، ممکن است بتوانید خودتان با نصب یک قطعه جایگزین، این مشکل را برطرف کنید:در غیر این صورت با نمایندگی تعمیر یخچال مابه در اصفهان تماس بگرید.

 • یخچال خود را از برق جدا کنید.
 • یخچال را از دیوار دور کنید تا بتوانید به پنل پشتی دسترسی داشته باشید.
 • مکان یابی کمپرسور؛ رله شروع به کناری نصب می شود.
 • باید بتوانید رله استارت را با دست بردارید.
 • رله را به آرامی تکان دهید. اگر جغجغه کند، تقریباً مطمئناً معیوب است.

انواع خاصی از یخچال ها از فن های کندانسور استفاده می کنند تا هوا را از طریق کویل های کندانسور عبور دهند و آن اثر خنک کننده بسیار مهم را ایجاد کنند. اگر فن خراب شود، به احتمال زیاد کمپرسور در نهایت بیش از حد گرم می شود. آن وقت است که صدای کلیک کردن و دوباره کلیک کردن روی آن را می شنوید.

اگر به مهارت های خود در دستگاه خود اطمینان دارید، می توانید برای حل این مشکل یک فن خازن جدید سفارش داده و نصب کنید. از طرف دیگر، می‌توانید با یکی از مراکز تعمیر یخچال مابه محلی ما قرار ملاقات رزرو کنید، که احتمالاً می‌تواند کار را در اولین بازدید انجام دهد.

میانگین رطوبت در یخچال مابه چقدر است؟

یخچال ها معمولا محیط های خشکی هستند. به همین دلیل است که برخی غذاها به خصوص سبزیجات برگدار و سایر محصولات ظریف به مرور زمان خشک و پژمرده می شوند، به خصوص اگر در یک کشوی ترد نگهداری نشوند.

اما تعدادی از عوامل وجود دارد که تعیین میانگین سطح رطوبت در یخچال را دشوار می کند، از جمله:

محتویات یخچال: برخی از غذاها بر میزان رطوبت یخچال شما تأثیر می‌گذارند. به عنوان مثال، یک ظرف باز سوپ هنوز گرم، رطوبت خود را به صورت بخار آزاد می کند و سطح رطوبت را بالا می برد.

تعمیر ساید مابه در اصفهان

باز شدن درب: اگر اخیراً درب یخچال را باز کرده اید، سطح رطوبت بالاتر از حد معمول خواهد بود. این به این دلیل است که هوای گرم و مرطوب به قسمت اصلی یخچال راه پیدا کرده است. اکثر مدل های یخچال به گونه ای طراحی شده اند که این رطوبت را به عنوان متراکم جذب کرده و آن را از داخل یخچال خارج کنند.

رطوبت نسبی: رطوبت در واقع اندازه‌گیری میزان رطوبت موجود در جو در مقایسه با میزان رطوبتی است که در آن دما ممکن است وجود داشته باشد. برای مثال، رطوبت 50 درصد در دمای 35 درجه فارنهایت، در واقع رطوبت بسیار کمتری نسبت به رطوبت 50 درصد در دمای 70 درجه فارنهایت است، زیرا هوای گرم پتانسیل نگهداری رطوبت بسیار بیشتری را دارد. سطح رطوبت یخچال شما همیشه متناسب با دمای داخلی است که در طول روز چندین درجه در نوسان است.

مهمترین چیزی که باید بدانید این است که انواع مواد غذایی خاص را کجا نگهداری کنید – و اگر مشکوک هستید که رطوبت نسبتاً بالایی در یخچال دارید چه کاری باید انجام دهید. برای رفع این عیب می‌توانید با نمایندگی تعمیر یخچال مابه در اصفهان تماس بگیرید

چه غذاهایی در کشو کریسپر میروند؟

بسیاری از یخچال ها مابه دارای کشوهای ترد با دریچه هایی هستند که می توانید آنها را باز کنید (برای کاهش رطوبت) و بسته کنید (برای افزایش رطوبت). از تنظیمات رطوبت بالا برای سبزیجات سبز برگ هر چیزی که معمولاً می بینید که در سوپرمارکت ها زیر آب اسپریزر نگهداری می شود، استفاده کنید و از تنظیم کم برای میوه ها یا هر چیزی که ممکن است پوسیده شود استفاده کنید.

رطوبت زیاد:

 • مارچوبه
 • کلم بروکلی
 • گل کلم
 • خیارها
 • پیاز سبز
 • رطوبت کم:
 • سیب
 • زردآلو
 • هلو
 • خربزه
 • کیوی

چه چیزی باعث رطوبت در یخچال می شود؟

هدر رفتن غذا علامت اصلی رطوبت بالا در یخچال شماست، اما تنها علامت آن نیست. همچنین ممکن است متوجه رطوبت بیش از حد و نشتی شوید. اگر چنین است، در اینجا چیزی است که می تواند باعث رطوبت یخچال شما شود:

درزگیر درب معیوب: اگر درب یخچال شما درزگیر هوا نباشد، ممکن است هوای گرم به داخل وارد شده و باعث تراکم بیش از حد شود.

ترموستات خراب: اگر دما بیش از حد نوسان کند، باکتری ها و کپک ها رشد می کنند. اگر ترموستات شما به درستی کار نمی کند، می تواند باعث یخ زدن و آب شدن مکرر چگالش شود و سطح رطوبت یخچال شما را افزایش دهد. در صورت به وجود آمدن هر مشکلی میتوانید با نمایندگی تعمیر یخچال مابه در اصفهان تماس بگیرید.

یخچال ساید مابه هنوز خیلی مرطوب است؟

شما ممکن است بتوانید سطح رطوبت یخچال خود را به سادگی با تنظیم تنظیمات دما و کشوهای ذخیره سازی تثبیت کنید. اگر راه‌حل‌های واضح جواب نداد، یک قرار ملاقات با یکی از متخصصان نمایندگی تعمیر یخچال مابه در اصفهان
محلی‌مان رزرو کنید و احتمالاً فقط در یک بازدید کار را انجام خواهیم داد.

تکنسین های لوازم خانگی مابه موجودی قطعات گسترده ای را در کامیون های خدمات خود حمل می کنند. در صورتی که قطعه ای در کامیون سرویس در دسترس نباشد، ممکن است نیاز به تماس با تعمیر یخچال مابه در اصفهان باشد.

چگونه بفهمیم درزگیر درب یخچال بد است؟

درب یخچال شما در طول سال‌ها بارها باز می شود. این فشاری بر روی مهر و موم درب (که واشر نیز نامیده می شود) وارد می کند، که برای ایجاد یک محیط دربسته باید در شکل کامل باقی بماند. در اینجا نحوه تشخیص خرابی واشر شما آمده است و در مورد آن چه کاری می توانید انجام دهید.

علائم نقص درزبندی درب یخچال ساید مابه چیست؟

فضای داخلی گرم: اگر درب یخچال شما به درستی آب بندی نمی شود، واضح ترین علامت آن این است که داخل یخچال بیش از حد گرم می شود.

تراکم: اگر هوای گرم به داخل یخچال شما نفوذ کند، در نهایت با رطوبت بالا و تراکم داخل یخچال مواجه خواهید شد. این بدان معناست که لبنیات و محصولات تازه سریعتر فاسد می شوند، کار اضافی برای کندانسور انجام می شود، و حتی از تمام رطوبت اضافی نشت می کند.

یخچال دائماً کار می‌کند: یخچال‌ها نیازی به کار مداوم ندارند. باید زمان هایی وجود داشته باشد که یخچال در دمای هدف یا کمتر از آن باشد و همه چیز ساکت شود. اگر یخچال شما دائما کار می کند، می تواند نشانه ای از این باشد که واشر اجازه می دهد هوای گرم داخل و هوای سرد خارج شود. در صورت به وجود آمدن هر مشکلی میتوانید با نمایندگی تعمیر یخچال مابه در اصفهان تماس بگیرید.

چگونه مهر و موم درب یخچال را آزمایش می کنید؟

با انجام یک بازرسی بصری ساده شروع کنید. به اطراف واشر یخچال و فریزر دقت کنید. شما به دنبال هر نقطه ای هستید که واشر کاملاً با درب یخچال یا واحد اصلی همسطح نباشد. کپک، خرده نان و سایر بقایای کوچک مواد غذایی می توانند برای خراب کردن مهر و موم هوا کافی باشند.

درب یخچال را روی یک اسکناس یا کاغذ کوچک ببندید و آن را بین واشر و یخچال قرار دهید. به آرامی کاغذ را بیرون بکشید. در حین انجام این کار باید کمی تنش احساس کنید. اگر نه، واشر ممکن است در این نقطه ضعیف یا شکسته باشد. این آزمایش را در تمام طول واشر تکرار کنید.

تشخیص برخی از ترک‌ها و شکاف‌ها ممکن است دشوار باشد، مگر اینکه به طور عملی انجام دهید. در را باز کنید و تمام لبه داخلی واشر را به دقت بررسی کنید، با استفاده از انگشتان خود واشر را به آرامی دراز کنید و به دنبال آسیب در چین ها بگردید.

چگونه درزگیر درب یخچال را تعمیر می کنید؟

اگر کثیفی یا زباله مانع از آب بندی صحیح درب یخچال شما می شود، تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را به طور کامل (اما ملایم) تمیز کنید. از آب صابون گرم و یک پارچه ظرف نرم استفاده کنید تا واشر و سطحی که روی آن مهر و موم شده است را با دقت پاک کنید. مراقب باشید که چین‌های واشر را به آرامی باز کنید تا خرده‌های آن پاک شود.

اگر واشر ترک خورده، شکافته یا تاب خورده باشد، احتمالاً باید آن را تعویض کنید. (قطعات اصلی یخچال لوازم خانگی جنرال الکتریک را می توان به صورت آنلاین از طریق فروشگاه قطعات و لوازم جانبی ما سفارش داد.) برداشتن واشر قدیمی باید نسبتاً ساده باشد. احتمالاً با چند پیچ مخفی به آن متصل شده است. اطمینان حاصل کنید که واشر جایگزین فرصت گرم شدن و شکل صحیح خود را پس از ارسال داشته است. نکته: واشر جدید را کمی با سشوار یا تفنگ حرارتی در حالت کم گرم کنید تا انعطاف‌پذیرتر شود.

ترجیح می دهید یک متخصص از آن مراقبت کند؟ کافی است یک قرار ملاقات با یکی از نمایندگی تعمیر یخچال مابه در اصفهان محلی خود رزرو کنید و احتمالاً در یک بازدید کار را انجام خواهیم داد.

بیشترین مشکلات یخچال فریز مابه چیست؟

سر و صدای غیرعادی، وزوز و جیغ زدن موتور در زمان روشن شدن، سرد نکردن یخچال، سرد نکردن فریزر و آب شدن یخ های فریزر، قطع شدن صفحه نمایش، خرابی چراغ داخل یخچال، خرابی درزگیر یخچال، رطوبت زیاد داخل یخچال

برای تعمیرات یخچال فریزر MBAE در اصفهان با کجا تماس بگیریم ؟

بهترین و مطمئن ترین راه، تماس با نمایندگی مجاز خدمات تعمیرات یخجال فریزر مابه در اصفهان است.

عیب یابی مشکلات رایج یخچال

یخچال شما به طور معمول سال ها بدون هیچ مشکلی کار می کند. اما زمانی که در نهایت مشکلاتی پیش می‌آیند، لزوماً نیازی به تعویض آن ندارید. در واقع، ممکن است حتی مجبور نباشید با یک تکنسین تماس بگیرید. در اینجا نکات مهم عیب یابی ما برای برخی از رایج ترین مشکلات یخچال آورده شده است. در صورت به وجود آمدن هر مشکلی میتوانید با نمایندگی تعمیر یخچال مابه در اصفهان تماس بگیرید.

چهار پاسخ برای سؤالات شما در مورد تعمیر یخچال

چرا از یخچال مابه من آب نشت می کند؟

ممکن است فکر کنید نشت نشانه یک مشکل جدی است، اما این لزوما درست نیست. در واقع، نشتی یخچال را می توان با تعمیر و نگهداری سبک یا حتی تمیز کردن کامل برطرف کرد.

نکته کلیدی این است که بفهمیم نشت از کجا می‌آید. پس از آن، تصور بهتری از موضوع و اینکه آیا به تماس سرویس نیاز است یا خیر، خواهید داشت. برای اطلاعات بیشتر به مقاله اصلی ما درباره این مشکل مراجعه کنید.

چرا یخچال مابه من سرد نمی شود؟

اگر یخچال شما خنک نمی شود، تعدادی از عوامل ممکن است مقصر باشند. ممکن است به یک راه حل ساده نیاز داشته باشد که به راحتی نادیده گرفته می شود، مانند:

 • جابجایی جعبه های مواد غذایی که دریچه های داخلی را مسدود کرده و از جریان هوای سرد جلوگیری می کند
 • بررسی تنظیمات ترموستات در صورتی که به طور تصادفی روشن شده باشند
 • واشر را بررسی کنید تا مطمئن شوید که درب به درستی آب بندی شده است

یک یخچال گرم همچنین ممکن است به دلیل فرسوده شدن یا معیوب بودن یک قطعه از جمله فن اواپراتور یا موتور فن، مجموعه کنترل دمپر یا کمپرسور باشد. در صورت به وجود آمدن هر مشکلی میتوانید با نمایندگی تعمیر یخچال مابه در اصفهان تماس بگیرید.

این مشکلات را می توان با تمیز کردن به تنهایی برطرف کرد. مانند جارو کشیدن سیم پیچ های کندانسور مسدود شده یا ممکن است لازم باشد برای تشخیص متخصص با یک نمایندگی تعمیر یخچال مابه در اصفهان محلی تماس بگیرید.

چرا یخچال ساید مابه من صداهای عجیبی تولید می کند؟

اکثر یخچال ها، به خصوص مدل های جدیدتر، بی صدا کار می کنند. این بدان معناست که یک یخچال پر سر و صدا ممکن است مشکل داشته باشد. ماهیت دقیق مشکل به نوع صدای ایجاد شده بستگی دارد، اما در اینجا دو صدای رایج برای گوش دادن وجود دارد:

وزوز معمولاً به دو بخش مربوط می شود: موتور فن کندانسور و موتور فن اواپراتور.

هر دو برای گردش هوا کار می کنند، که به این معنی است که صدای وزوز بلندتر از حد معمول می تواند نشانه ای از کاهش کارایی باشد. اگر یخچال شما هم پر سر و صدا است و هم گرمتر از آنچه که باید باشد، ممکن است لازم باشد یکی از این دو موتور را جارو برقی، تعمیر یا تعویض کنید.

کلیک کردن به طور کلی به این معنی است که یکی از سه جزء یخچال مشکل دارد: فن کندانسور، کمپرسور (کمپرسور بیش از حد گرم شده خاموش می‌شود، صدای کلیک ایجاد می‌شود) یا صفحه کنترل (اگر صدای کلیک از پشت یخچال شما می‌آید. باید کل برد را با یک متخصص تعویض کنید). در صورت به وجود آمدن هر مشکلی میتوانید با نمایندگی تعمیر یخچال مابه در اصفهان تماس بگیرید.

چرا اقلام تولیدی من به سرعت فاسد می شوند؟

 • سطح رطوبت در یخچال شما معمولاً با استفاده از تنظیمات صحیح دما و کشوهای ذخیره سازی به راحتی قابل تنظیم است. اما اگر همچنان مشکلات رطوبت را تجربه می‌کنید و برخی مواد غذایی در هر کجای یخچال به سرعت فاسد می‌شوند، ممکن است دلیل زمینه‌ای دیگری وجود داشته باشد.
 • یک ترموستات معیوب می تواند باعث افزایش و کاهش دما شود که ممکن است سطح رطوبت را تغییر دهد و در نهایت منجر به ایجاد باکتری و کپک شود.
 • از طرف دیگر، درزگیر شکسته می‌تواند هوای گرم‌تری را وارد یخچال کند و باعث ایجاد تراکم روی غذا شود.
 • اگر راه‌حل‌های سریع واضح کار نمی‌کنند، نمایندگی تعمیر یخچال مابه در اصفهان تماس بگیرید تا یکی از متخصصانبه محل شما مراجعه نماید

مشکلات همچنان ادامه دارد؟ ما می توانیم کمک کنیم نمایندگی تعمیر یخچال مابه در اصفهان

اگر پس از تلاش برای رفع مشکل همچنان با مشکل مواجه هستید، یا فقط می خواهید یک متخصص بررسی کند. تکنسین های محلی ما همیشه در خدمت شما هستند. هم اکنون خدمات آنلاین را برنامه ریزی کنید.

تعمیر برد یخچال فریز مابه در اصفهان

چرا یخچال فریزر مابه من نشتی دارد؟

 • بیایید یخچال شما را دوباره ضد آب کنیم
 • احتمالاً زیاد به یخچال خود فکر نمی کنید. از این گذشته، معمولاً بی سر و صدا می نشیند و دقیقاً همانطور که باید انجام می دهد.
 • اما اگر به طور ناگهانی گودال‌ها در کف آشپزخانه شما ظاهر می‌شوند، وقت آن است که مشکل را مشخص کنید و کاری برای آن انجام دهید. بیا شروع کنیم. در صورت به وجود آمدن هر مشکلی میتوانید با نمایندگی تعمیر یخچال مابه در اصفهان تماس بگیرید.

علت نشتی را شناسایی کنید

دلایل متعددی برای نشتی یخچال وجود دارد. بسیاری از آنها علت اصلی خود را در ساییدگی و پارگی ملایمی دارند که در طول سالها اتفاق می افتد. خواه این نوع نشت تدریجی باشد یا شکستگی ناگهانی، ممکن است بتوانید خودتان یخچالتان را عیب یابی کنید.

اما بیایید از ابتدا شروع کنیم: چرا یخچال شما نشتی دارد؟ اولین کار شناسایی منبع نشتی است: جلوی یخچال، پشت، مرکز پایین یا داخل. پس از آن تشخیص اولیه، می‌توانید گام‌های مناسبی برای رسیدگی به این مشکل بردارید و یک بار دیگر یخچال نشتی خود را ضد آب کنید.

چگونه یک یخچال نشتی را تعمیر کنیم

 • محل نشتی یخچال می تواند داستان علت اصلی آن را بیان کند. در واقع، تفاوت زیادی بین نشتی در جلوی یخچال و نشتی از پنل پشتی آن وجود دارد.
 • آب از جلوی یخچال نشت می‌کند: اجازه ندهید که گودال زیر درهای یخچال شما را فریب دهد. احتمالاً این مشکل در مهر و موم درب یخچال شما نیست. در عوض، ممکن است علائم مسدود شدن خط تخلیه را تجربه کنید. این را می توان با برداشتن لوله و قرار دادن آن در زیر آب داغ برای آب کردن یخ که باعث انسداد می شود، برطرف کرد. اما اگر این نشتی یک اتفاق معمولی باشد، ممکن است کار بازرسی و تعمیر دقیق تری انجام شود.
 • آب از پشت یخچال نشت می کند: اگر یخچال شما به منبع آب برای آب یا یخ پخش کننده خود وصل شده باشد، ممکن است با این نوع مشکل مواجه شده باشید. دریچه آب یا خط آب آسیب دیده محتمل ترین مقصر است. رفع مشکل می‌تواند به آسانی سفت کردن برخی از اتصالات باشد، یا در صورت وجود سوراخ‌ها، ترک‌ها یا سایر نشانه‌های آسیب ممکن است نیاز به تعویض قطعات داشته باشد.
 • آب از مرکز پایین نشت می‌کند: اگر ظرف تخلیه ترک خورده یا نامناسبی دارید، یا رطوبت زیادی در هوا وجود دارد، احتمالاً متوجه خواهید شد که نشتی یخچال از مرکز پایه یخچال شما می‌آید. ظرف های تخلیه بسته به مدل یخچال متفاوت است، بنابراین این نوع مشکل اغلب به متخصصان واگذار می شود.
 • آب در داخل یخچال نشت می‌کند: باز هم، این بستگی به مدل خاص شما دارد، اما اگر یخچال شما دارای یک خط تخلیه داخلی باشد (معمولاً پشت کشوهای ترد می‌رود)، ممکن است مسدود شود و باعث نشتی در داخل یخچال شود. آب داغ یا یک مار کوچک لوله کش می تواند این مشکل را برطرف کند، یا اگر این نشت به طور مرتب اتفاق می افتد، ممکن است به توجه متخصص نیاز باشد.

خودتان این کار را انجام دهید یا با تعمیر یخچال مابه تماس بگیرید؟

هنگام انتخاب بین تعمیر یخچال خود، تماس با تکنسین یا حتی تعویض کامل آن، عوامل مختلفی باید در نظر گرفته شود. به عنوان مثال، یخچال شما چند ساله است؟ شدت نشت چقدر است؟ آیا با نصب یک قطعه جایگزین راحت هستید، اگر این همان چیزی است که لازم است؟

به هر حال شما تصمیم دارید ادامه دهید، ما اینجا هستیم تا کمک کنیم. منابع تعمیر یخچال ما را کاوش کنید، قطعات جایگزین بخرید، یا با متخصصان محلی ما قرار ملاقات رزرو کنید. ما معمولاً می‌توانیم کار را در اولین بازدید انجام دهیم.

تکنسین های لوازم خانگی جنرال الکتریک موجودی قطعات گسترده ای را در کامیون های خدمات خود حمل می کنند. در صورتی که قطعه ای در کامیون سرویس در دسترس نباشد، ممکن است نیاز به تماس با سرویس بعدی باشد.

به دنبال یک قطعه هستید؟ ما نیز می توانیم در این مورد کمک کنیم! از فروشگاه قطعات و لوازم جانبی دیدن کنید. در صورت به وجود آمدن هر مشکلی میتوانید با نمایندگی تعمیر یخچال مابه در اصفهان تماس بگیرید.

تعمیرات یخچال مابه در اصفهان

 • نمایندگی تعمیر یخچال مابه در اصفهان
 • نمایندگی مرگزی تعمیر یخچال ساید مابه، MABE در شاهین شهر
 • نمایندگی تعمیر و خدمات پس از فروش یخچال ساید بای ساید مابه، MABEدر خمینی شهر
 • نمایندگی تعمیر یخچال ساید بای ساید مابه، MABE در نجف آباد

تجربه‌های نمایندگی تعمیر یخچال مابه در اصفهان

یخچال از کار افتاده و خنک نمی کند

اگر در قسمت فریزر مواد غذایی کاملا” از حالت فریز خارج شده باشد(مثلا”مرغ و گوشت کاملا”شل و نرم شده اند) در صورتیکه دوشاخه به پریز مستقیم وصل شده باشد(بدون استفاده از سیار و محافظ و سه راهی) و با دستگاه دیگری مشترک نباشد و آب شدن مواد غذائی به دلیل قطعی برق نباشد با مرکز خدمات تماس گرفته شود.

ایا لامپ داخل یخچال روشن است ؟

 • در صورت مثبت بودن جواب، اگر روی صفحه نمایشگر « پیغام خطا »دیده شود، بامرکز خدمات تماس گرفته شود.
 • در صورت منفی بودن جواب، یک: پریز برق مشکلی ندارد؟ برای کنترل می توانید دستگاه دیگری مثل سشوار را به پریز برق بزنید تا معلوم شود برق دارد یا نه. دو: کنترل نمایید از سه راهی جهت برق استفاده نشده باشد. یخچال باید مستقیما به یک پریز مستقل وصل باشد. سه: دوشاخه یخچال مشکلی ندارد؟ بدین معنا که کاملا داخل پریز باشد یا شکل ظاهری دوشاخه دفرمه نشده باشد. در صورت به وجود آمدن هر مشکلی میتوانید با نمایندگی تعمیر یخچال مابه در اصفهان تماس بگیرید.

 فریزر مابه برفک زده است

مشکل برفک به چه صورت دیده میشود؟

 1. چنانچه یخزدگی بصورت یک تیکه به قطر یک سانتی متر یا نیم سانتی متر و یا بیشتر مشاهده شود با مرکز خدمات تماس بگیرید.
 2. اگر برفک بصورت قطرات آب یخ زده (قندیلک) روی دیواره داخلی فریزر و سقف مشاهده شود این امر طبیعی است. چون با باز شدن درب فریزر رطوبت موجود در هوا جذب فریزر می شود. (بعد از تمیز کردن یخچال، درب یخچال و فریزر کمتر باز و بسته شود)
 3. اگر داخل مشمع مواد فریز شده ذرات ریز برفک مشاهده شود، به خاطر رطوبت ماده غذایی بوده و طبیعی می باشد.
 4. اگر یخ زدگی به صورت یک پوسته نازک باشد یعنی به اندازه ای که بتوان با حوله یا دستمال پاک نمود طبیعی می باشد. معمولا در فصل تابستان به علت رطوبت زیاد هوا این مورد بیشتر مشاهده می شود.

 بدنه یخچال گرم است

 1. اگر گرمای مذکور مربوط به بدنه کناره درب ستون میانی و یا پشت یخچال است، کاملا”طبیعی است.
 2. فاصله از دیوار و کناره های یخچال : (کناره ها حداقل ۵ سانتی متر و از پشت ۱۰ سانتی متر و از سقف ۳۰ سانتی متر)

 مواد داخل یخچال یخ می زند

 • آیا « تنظیم دما » بصورت صحیح انجام گرفته است؟ جهت راهنمایی به قسمت « تنظیم دما» مراجعه گردد.
 • در یخچال :طبقات بالای یخچال خنک ترین قسمت می باشند میوه و سبزی جات و لبنیات را در طبقات بالا قرار ندهند.
 • در یخچال هرچه از سمت درب به طرف دیواره عقب نزدیک می شویم خنک تر می شود(مواد غذایی آبدار نظیر هندوانه نباید به دیواره عقب بچسبد).
 • میوه و سبزیجات حتما” باید در کشوی جا میوه ای قرار گیرد و قرار دادن میوه و سبزیجات بر روی طبقات، آنها را بصورت نیمه فریز نگه می دارد.
 • اگر فقط میوه و سبزی در کشوی اعجاز گر یخ می زند کنترل شود که دمای کشو در حالت نیمه فریز(مرغ و گوشت) نباشد، در اینصورت روی دمای میوه و سبزیجات قرار گیرد.
 • چنانچه با تغییر تنظیم دما به گرمترین درجه و رعایت کردن موارد فوق، مواد غذایی هنوز یخ می زند با ما به عنوان مرکز خدمات مابه تماس بگیرید.

 تنظیمات دمای یخچال فریزر مابه به هم می خورد

 1. اگر این تغییر دما « پس از رفتن برق» یا « کشیدن دوشاخه از پریز» رخ داده است، طبیعی است و نیاز به تنظیم مجدد دارد.
 2. در سر راه دستگاه سیم سیار نباشد. یخچال باید به برق مستقیم وصل باشد و ممکن است بخاطر وصل شدن به سه راهی و با یک جابجایی، برق دستگاه قطع و وصل شده باشد و تنظیمات به حالت اولیه برگشته باشد. باید مجدد تنظیمات انجام شود. ( توجه : همیشه بعد از تنظیم دما قفل کودک فعال شود تا تنظیمات بصورت دستی تغییر نکند. )
 3. در صورت استفاده از محافظ، این مورد زیاد مشاهده می شود.
 4. در صورتی که غیر از موارد فوق تنظیمات خود به خود تغییر کند باما برای تعمیر یخچال فریزرمابه بگیرید.

 یخچال بوی بد می دهد

اگر مواد داخل یخچال و فریزر در ظروف در بسته یا نایلکس نگهداری نمی شود، بوی مواد غذایی بصورت ترکیبی از بوهای مختلف، در یخچال ایجاد بوی بد می کند. برای تمیز کردن و رفع بو مراحل زیر انجام گردد :

 1. با جوش شیرین و وانیل و اسفنج تمام قسمتهای داخلی یخچال پاکسازی و خشک شود. می توان از شامپو بچه استفاده کرد. این شستشو باید تا رفع بو تکرار شود، ممکن است چندین روز زمان ببرد. توجه : از گرفتن آب مستقیم روی بدنه و داخل یخچال جهت شستشو جلوگیری شود.
 2. درب یخچال و فریزر پس از تمییز نمودن بایستی کاملا باز بماند( تا مدتی که بو حذف گردد ).
 3. جهت رفع بوی « بوگیر یخچال» باید از سشوار استفاده کرد یا مقابل نور مستقیم خورشید قرار داد. در صورتی که مدت زمان زیادی این کار صورت نگرفته باشد و خود بوگیر بوی زیادی می دهد، باید بوگیر تعویض شود.

 صدای غیر طبیعی دارد

 • ممکن است صدای کار کردن کمپرسور(موتور) باشد (صدای کمپرسور از لحظه ای که ON(روشن) می شود تا زمانی که OFF (خاموش) شود یک صدای یکنواخت می باشد یعنی این صدا کم و زیاد نمی شود و هر زمانی که کمپرسور یخچال کار می کند به یک اندازه صدا می دهد.
 • ممکن است صدای دیفراست (یخ زدایی) باشد(در زمان دیفراست چون فوم های بدنه در اثر اختلاف دما گرم و سرد می شوند(منقبض و منبسط می شوند) از فومهای بدنه صدا شنیده می شود، که این صدا ها صدای ممتد نمی باشد و صدا های تکی و با فاصله می باشد).
 • ممکن است صدای فن باشد. (یک فن کنار موتور کار می کند و یک فن داخل فریزر – اگر از داخل فریزر «بعضی مواقع» صدای خیلی بلند وغیر عادی شنیده می شود و با باز کردن درب دستگاه صدا قطع می شود و بعد از بستن مجدد صدا شروع می شود : با خدمات تماس بگیرید)
 • در یخچالهای ساید اگر فقط در زمان آبگیری صدا شنیده می شود و همینطور زمانی که یخساز آبگیری می کند این صدا طبیعی می باشد(صدای شیر برقی)
 • در یخچالهای ساید چند ثانیه بعد از یخ گرفتن صدای بسته شدن در یـچه شنیده می شود که این صدا طبیعی می باشد.
 • ممکن است صدا به خاطر تراز نبودن باشد( برای مطمئن شدن از تراز دستگاه : با دست بدنه را نگه داشته و فشار دهد، اگر صدا قطع شود یا کم شود و با جدا کردن دست از بدنه مجدد صدا شروع شد : دستگاه تراز نیست).
 • در صورتی که، در زمان باز یا بسته شدن دربها صدای غیر عادی از لولا شنیده شود به واحد خدمات اطلاع دهید. در سایر موارد با شماره های ما، نمایندگی تعمیر یخچال مابه در اصفهان تماس بگیرید.

 آبسرد کن آب نمی دهد

 1. اگر دستگاه تازه نصب شده حتما” باید ۲دقیقه دست خودرا روی پدال آبریز بگذاریم تا هوای داخل شلنگ تخلیه شده و آب به ورودی آبریز برسد.
 2. می باید ابتدا شیر آب کامل باز باشد بعد شلنگ تا خوردگی نداشته باشد سپس آب منزل قطع نباشد.
 3. اگر فشار آب کم شده : با توجه به املاح موجود در آب مناطق مختلف، زمان استفاده از فیلتر پایان یافته است. در اینصورت باید فیلتر دستگاه عوض شود. اگر موارد فوق رعایت شد و اصلا” آب نمی دهد با شماره هایی که در پایین کنار صفحه قرار دارد به منظور تعمیرات یخچال فریزز مابه تماس بگیرید.

 یخچال ساید mabe یخ ساخته، ولی خارج نمی شود

 1. آیا گزینه یخ در Display انتخاب شده است؟ چنانچه انتخاب نشده است این امر صورت پذیرد.
 2. اگر یخ در باکس یخ موجود باشد ولی خارج نمی شود((این مورد بیشتر مواقعی پیش می آید که : 1) یخچال خاموش بوده 2)قطعی برق داشته باشند 3)مصرف یخ کم باشد)) باکس یخ خارج شود و قالبهای یخ از هم جدا شوند و در صورتی که به هم چسبیده اند باکس یخ خالی شود و مجدد در محل خود قرار گیرد.
 3. آیا یخ داخل ورودی یخ به بیرون گیر کرده است؟ در صورت بروز این مشکل یخهارا با دست خارج نمایند.
 4. اگر یخ از باکس یخ خارج می شود ولی درپوشی که باید باز شود تا یخ خارج شود باز نمی شود با مرکز خدمات تماس گرفته شود.
 5. در صورت نشتی آب، داخل باکس یخ با مرکز خدمات تماس بگیرید. و در سایر موارد هم باما برای نمایندگی تعمیر یخچال مابه در اصفهان گرفته شود.

 یخسازی یخچال ساید کم می باشد

 1. درمدلهایی که یخساز داخل فریزر است (بر روی طبقات) در۲۴ ساعت حدود ۶۰ قالب یخ طبیعی می باشد. در مدلهایی که یخساز داخل درب فریزر می باشد حدود ۴۰ قالب یخ در ۲۴ ساعت طبیعی است.
 2. نکته مهم ۱: تعداد ۶۰ یا ۴۰ قالب در صورتی که در ۲۴ ساعت از باکس یخ هیچ یخی گرفته نشود (مثلا” اگر باکس کامل خالی شود و در ۲۴ ساعت ۴۰قالب ساخته شود و مشتری ۳۰ قالب را استفاده کرده باشد دیگر ۴۰ قالب در باکس موجود نمی باشد.)
 3. نکته مهم ۲: تعداد ۴۰ یا ۶۰ قالب یخ، باکس را پر نمی کند و کمتر از نصف باکس پر می شود. برای پر شدن کامل باکس ۷۲ ساعت وقت نیاز است.
 4. ممکن است فشار آب کم باشد و در هر آبگیری یخ ساز همه قالبها پر نمی شوند. اگر این حالت بود به خدمات اطلاع دهید.
 5. در صورت پایان یافتن عمر فیلتر باید تعویض شود.
 6. در صورتی که دیواره داخلی فریزر یخزدگی به قطر بیش از نیم سانت ایجاد شده باشد با خدمات تماس بگیرید. اگر تعداد یخها خیلی کم می باشد با ما برای تعمیرات ساید بای ساید مابه بگیرید.

 یخچال ساید اصلا”یخ نمی سازد

 1. در صورتیکه از آبریز آب نمی آید باز بودن شیر آب چک شود.
 2. چک شود شلنگ آب در میان راه خم و یا پیچ نخورده باشد.
 3. چک شود کلید ON / OFF یا 0/1 یخساز درون فریزر در حالت OFF یا 0 نباشد
 4. معمولا” یخچال ساید که تازه نصب می شود بعد از 12 ساعت شروع به یخسازی می کند و تا 72 ساعت بعد از نصب مقدار یخ سازی خیلی کم است.
 5. چنانچه از آبریز دستگاه آب می آید ولی اصلا” یخ نساخته باما به عنوان نمایندگی تعمیر یخچال مابه در اصفهان بگیرید.

 ساید همیشه روشن است و کمپرسور کار می کند

 1. در صورت مشاهده یخزدگی فریزر به قطر نیم سانت (یا بیشتر) به خدمات اطلاع دهید.
 2. در صورتی که در «قسمت یخچال» هیچ سرمایی وجود نداشته باشد به خدمات اطلاع دهید.
 3. اگر درب دستگاه خوب بسته نمی شود و یا لاستیک دور درب دفرمه شده یا پارگی دارد و سرما خارج می شود به خدمات اطلاع دهید.
 4. اگر سه مورد بالا نبود راهنمایی شود درجه فریزر برروی MIN ( کمترین برودت) تنظیم گردد. «مراجعه به تنظیم دما» مواردی که باعث می شود موتور یخچال بیشتر کار کند:
  1. مقدار مواد غذایی داخل یخچال یا فریزر زیاد است. ( بیشتر از ظرفیت دستگاه پر شده است یا مواد غذایی جدیدی داخل دستگاه گذاشته شده است.) مواد غذایی از دریچه هایی که سرما وارد می شود فاصله داشته باشند.
  2. فاصله دستگاه از پشت نسبت به دیوار بایستی حداقل 10 سانتیمتر باشد.از کناره ها نیز 5 سانتیمتر این فاصله رعایت گرددو از سقف 30 سانتی متر.جابجایی هوا در عملکرد کمپرسور یخچال موثر است.
  3. یخچال بایستی از وسایل حرارت زا مثل گاز، شوفاژ،بخاری، آبگرمکن و یا نور مستقیم آفتاب فاصله داشته باشد.
  4. درب یخچال یا فریزر زیاد باز و بسته می شود.درغیر اینصورت با ما برای نمایندگی تعمیر یخچال مابه در اصفهان تماس حاصل فرمایید.

 فقط یخ خرد شده می دهد حتی با انتخاب گزینه یخ قالبی

 • باکس یخ را خارج نموده و یخها را از یکدیگر جدا نموده و مجدد داخل باکس یخ ریخته شود و در صورت به هم چسبیدن قالبها باکس یخ کامل خالی شود و در محل خود قرار گیرد
 • در صورت یخ زدگی دیواره پشت باکس یخ : در صورت حل نشدن مشکل به مرکز تعمیریخچال فریزر مابه در تهران اطلاع دهید.

• آبریز آب خنک نمی دهد
دمای آبی که در «واتر تانک» ذخیره می شود بین ۷ تا ۱۲ درجه سانتی گراد تعبیه شده است. در صورتی که اگر یک ظرف آب داخل یخچال قرار دهند دمای آب حدود ۳ درجه سانتی گراد می باشد. پس کاملا” طبیعی است که آبی که از آبریز ساید خارج می شود خیلی خنک نباشد. (دمای آبی که از آبریز خارج می شود را نمی توان تغییر داد حتی با تغییر درجه یخچال و فریزر).

• دربهای دستگاه mabeخوب بسته نمی شود
ابتدا کنترل گردد لاستیک دور درب دستگاه سالم باشد. در صورتیکه لاستیک دور درب دفرمه ( مثل پارگی – پوسیدگی و غیره )شده است با خدمات تماس بگیرید. در غیر اینصورت:

 1. غذا و ظروف داخل دستگاه عامل این مشکل هستند که باید جابجا شوند.
 2. چنانچه با بسته شدن درب، درب دیگر باز و بسته می شود، این حالت طبیعی می باشد. (دلیل اینکه درب باز و بسته می شود این است که یک داکت(کانال) برای انتقال سرما از داخل فریزر به یخچال وجود دارد و با محکم بسته شدن درب هوا پشت دربها تجمع کرده و باعث باز و بسته شدن درب می شود.)
 3. چنانچه با بسته شدن یکی از درب ها درب دیگر باز می ماند و حتماٌ باید با فشار دست بسته شود با مرکز خدمات تماس بگیرید.
 4. یخچال تراز نیست و یا سطح زیر آن ناهموار است تراز بوسیله پایه های پیچ دار قسمت جلوی دستگاه انجام می شود.
 5. اگر درب بسته باشد و خودبخود باز شود : تماس با خدمات درصورتی که موارد فوق رعایت گردید و باز هم درب خوب بسته نمی شود به مرکز تعمیرات یخچال فریزر مابه در تهران اطلاع داده شود.

هنگام یخ گرفتن از یخچال ساید mabe درب فریزر باز می شود
یخهای داخل باکس یخ به هم چسبیده و هنگام گرفتن یخ به در فشار می آورد و درب باز می شود. برای رفع آن باید باکس یخ را خارج نموده، یخها را داخل سینی ریخته و با تکان دادن آنهارا از هم جدا کرده و مجددا” داخل باکس یخ بریزیم و در صورت چسبیدن قالبها به همدیگر کل یخ خالی شود. دقت شود باکس یخ دقیق جا زده شود. سپس امتحان می کنیم. درصورت رفع نشدن ایراد به نمایندگی تعمیر یخچال مابه در اصفهان داده شود.

خارج شدن هوای گرم از زیر یخچال
در کنار موتور و لوله های کندانسور یخچال یک فن قرار دارد که با کار کردن فن، هوای گرم از پشت یخچال و زیر یخچال خارج می شود که این حالت کاملا” طبیعی می باشد.

 1. میوه و سبزی در یخچال زیاد عمر نمی کند
  میوه و سبزیجات نباید بصورت شسته شده داخل یخچال قرار بگیرند. چون رطوبت که بالا می رود عمر کوتاه تری پیدا می کنند.(بصورت نشسته در یخچال نگهداری شود و قبل از مصرف شسته شود)
 2. میوه و سبزی نباید داخل نایلون قرار بگیرند. چون به علت تعرق بالا عمر کوتاه تری پیدا می کنند.
 3. خیار و گوجه و کاهو عمر کوتاه تری نسبت به سایر سبزی ها و میوه ها دارند. طبق دستور دفترچه موز و طالبی دوام چندانی در یخچال ندارند (موز سریع سیاه می شود)
 4. میوه های پلاسیده باید از میوه های سالم جدا شود، چون اگر در کنار سایر میوه ها قرار گیرد همه ی میوه ها را خراب می کنند.
 5. بعضی میوه ها نظیر سیب از خود گاز اتیلن متصاعد می کنند، که عمر میوه را کوتاه می کند. در صنعت از گاز اتیلن برای رسیدن سریع میوه های نارس استفاده می شود (اگر سیب را در کنار میوه های نارس قرار دهیم، زود تر می رسند)
 6. مدت زمان نگهداری میوه و سبزی در دمای صفر درجه (نیمه فریز)حداکثر تا ۲ هفته و در دمای بین ۱ تا ۵ درجه حداکثر تا ۱ هفته می باشد.
 7. باید به این نکته توجه داشت که فریزر تکثیر باکتری ها و قارچها را متوقف می کند و یخچال سرعت تکثیر را کند می کند، پس یخچال و فریزر نابود کننده باکتری ها و قارچها نیستند.
 8. فقط در حالتی که یخچال سرمای کافی نداشته باشد و گرمتر از ۵ درجه سانتی گراد باشد باعث کوتاه شدن عمر مواد غذایی می شود. (پس قطعه ای وجود ندارد که باعث افزایش طول عمر مواد غذایی شود.)

 تنظیم دمای یخچال ساید

ابتدا مشخص شود تنظیم درجه مربوط به فریزر است یا یخچال. سپس به صورت زیر عمل نمایید: اگر بصورت «خط های افقی» بود هرچه تعدادخط کمتر شود گرمتر و هرچه تعداد خط بیشتر شود سردتر می شود.

اگر بصورت درجه سانتی گراد باشد: در یخچال: بیشترین سرما {صفر درجه} می باشد و کمترین سرما { ۶درجه } می باشد که نرمال ۳ درجه می باشد. در فریزر : کمترین سرما ۱۵- درجه و بیشترین سرما ۲۳- درجه می باشد که نرمال ۱۹- درجه می باشد.

اگر شما به تازگی لوازم خانگی خودرا خریداری کرده اید و کارت گارانتی آن همچنان معتبر می باشد می توانید با تماس با نمایندگی مابه از مزایای کارت گارانتی برخوردار شوید.در غیر اینصورت میتوانید با تماس با ما به عنوان تعمیرگاه مجاز مابه در تهران تماس گرفته واز خدمات ما در سریعترین زمان ممکن با بهترین کیفیت و استفاده از قطعات اصلی بهره مند گردید.

تعمیرات یخچال مابه در اصفهان – نمایندگی یخچال وایت هاوس در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *