شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ صبح الی ۱۹

نکات مهم برای نگهداری بهتر از یخچال پروفایل

جدول محتوایی
به این مطلب امتیاز بدهید post

نگهداری یخچال پروفایل از جمله موضوعات مهمی است که نباید نسبت به آن بی توجه بود. یخچال پروفایل یکی از بهترین برندهای خارجی موجود در بازار می باشد که در تولید آن از قطعات و مواد باکیفیتی استفاده شده است. 

با مطالعه راهنمای فارسی یخچال پروفایل میتوانید با نکات مهم و کلیدی در رابطه با نگهداری اصولی از دستگاه آشنا شوید. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا در رابطه با تنظیمات دما، تعمیر یخچال پروفایل در اصفهان .تمیزی و مراقبت روزانه یخچال پروفایل، اطلاعات کاملی را در اختیارتان قرار دهیم. 

نگهداری یخچال پروفایل

نکات مهمی که باید در رابطه با نصب و نگهداری یخچال پروفایل بدانید

نکات مهمی که باید در رابطه با نصب و نگهداری یخچال پروفایل بدانید

نگهداری یخچال پروفایل از اهمیت ویژه ای برخوردار است. یک سری نکات مهم و کلیدی در رابطه با نصب و راه اندازی یخچال پروفایل وجود دارند که باید مورد توجه قرار گیرند.

 • نصب و راه اندازی یخچال پروفایل باید توسط نمایندگی های مجاز یخچال پروفایل و معتبر این برند صورت پذیرد. نگهداری یخچال پروفایل به منظور استفاده طولانی مدت از آن نیازمند رعایت یکسری نکات ایمنی است. در صورت بروز هرگونه مشکل در رابطه با مراحل نصب و راه اندازی باید به یک نمایندگی معتبر مراجعه نمود.
 • آویزان شدن یا بالا رفتن از قفسه ها و طبقات یخچال توسط کودکان به هیچ عنوان مجاز نمی باشد. زیرا این کار می‌تواند خطرناک باشد و باعث بروز مشکلات عدیده ای برای سلامتی کودکان شود. از طرفی، با این کار عملکرد دستگاه به شدت تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.  
نمایندگی تعمیرات یخچال پروفایل profile

آشنایی با نحوه استفاده و نگهداری یخچال پروفایل

 • برخی از مدل های یخچال پروفایل از یخسازهای اتوماتیک برخوردار هستند. در صورت بروز هرگونه خرابی به هیچ عنوان، قطعات داخلی یخساز را جابجا نکنید. در این رابطه نیاز است که از کمک و مشاوره تعمیرکاران مجرب استفاده کنید.  
 • به هیچ عنوان از سیم سیار جهت روشن کردن یخچال استفاده نکنید. زیرا این کار می تواند به مرور زمان به دستگاه و قطعات داخلی آن آسیب وارد نماید. 

با رعایت یکسری نکات مهم در رابطه با نگهداری یخچال پروفایل می توانید به مدت طولانی از دستگاه استفاده نمایید. 

آشنایی با نحوه استفاده و نگهداری یخچال پروفایل

یکی از مهمترین نکاتی که در رابطه با یخچال پروفایل باید بدانید، استفاده و نگهداری اصولی از آن می باشد. ضروری است که قبل از استفاده از یخچال، دفترچه راهنمای محصول را با دقت کامل مطالعه نمایید. به هر حال، بعد از خرید محصول به اطلاعات مندرج در دفترچه راهنما نیاز خواهید داشت. از جمله مهمترین نکات به هنگام استفاده از دستگاه عبارتند از:

 • محل قرارگیری یخچال باید بر روی سطح صاف و بدون برجستگی باشد. در صورت بروز مشکل در این رابطه نیاز است که از یک جسم جهت همترازی دستگاه استفاده نمود. 
 • محل قرارگیری یخچال بسیار حائز اهمیت است. محل قرارگیری یخچال همواره باید دور از اجاق گاز باشد. همچنین محلی را در آشپزخانه برای یخچال در نظر بگیرید که از تابش نور خورشید نیز به دور باشد.
نگهداری یخچال پروفایل

شرایط تنظیمات دمای یخچال پروفایل

 • از آنجا که هوا باید در پشت یخچال جریان یابد، نیاز است که دستگاه را از دیوار دور نگه دارید.
 • یکی از نکات مهم دیگر به هنگام استفاده از یخچال، جابجایی آن است. اگر جابجایی به صورت عمودی انجام شود، نیاز است که به دستگاه به مدت دو ساعت استراحت داده شود. این توقف استراحت به دلیل ساکن شدن گاز موجود در یخچال باید لحاظ شود.  
 • اگر جابجایی یخچال به صورت افقی انجام شود، بلافاصله دستگاه را روشن نکنید. 3 الی 4 ساعت بعد از زمان استراحت می توانید جهت روشن شدن دستگاه اقدام نمایید. 
 • جهت نگهداری یخچال پروفایل نیاز است که از یک محافظ استاندارد استفاده نمایید. 

شرایط تنظیمات دمای یخچال پروفایل

یکی از مهمترین موضوعاتی که ذهن اکثر کاربران را به خود درگیر کرده است، در رابطه با تنظیمات دمای یخچال پروفایل می باشد. دانستن این نکته می تواند در رابطه با نگهداری یخچال پروفایل بسیار حائز اهمیت باشد. تنظیمات دمای یخچال پروفایل از طریق صفحه نمایشگر دستگاه قابل دسترسی است. صفحه نمایشگر نشان می‌دهد که دمای مورد نظر برای یخچال و فریزر چه مقدار است. این دما می‌تواند با استفاده از دکمه‌های مناسب (معمولا “Warmer” و “Colder”) تغییر یابد. صفحه نمایشگر، دمای فعلی یخچال و فریزر را نشان می‌دهد. این مقدار نشان‌ دهنده واقعی‌ترین دمایی است که در داخل یخچال و فریزر اندازه‌گیری می‌شود. ممکن است این دما اندکی با دمای تنظیم شده دستگاه متفاوت باشد.

با استفاده از دکمه‌های “Warmer” و “Colder” بر روی صفحه نمایشگر، می‌توانید دما را تغییر دهید. با فشار بر روی دکمه “Warmer”، دما گرم تر و با فشار بر روی دکمه “Colder”، دما سردتر می‌شود. در برخی از  مدل‌ها، با فشار دادن کلید بر روی دکمه‌ها، دما به صورت پیوسته تغییر می یابد. البته به هنگام نصب و راه‌اندازی اولیه، تکنسین ‌های تعمیر بهترین دمای پیشفرض را برای یخچال و فریزر تنظیم می کنند. البته تنظیمات دما به فاکتورهای متعددی از جمله میزان مصرف انرژی، مواد غذایی و شرایط محیطی مورد نظر بستگی دارد.

توصیه می‌شود در صورت نیاز به تنظیمات تغییر دما با نمایندگی تعمیر یخچال پروفایل در شهر خود تماس حاصل نمایید. در صورت بروز هرگونه مشکل، حتما به نمایندگی های مجاز برند پروفایل در شهر خود مراجعه نمایید تا اقدامات لازم در این رابطه انجام شود. 

راهنمای نگهداری و مراقبت روزانه از یخچال پروفایل

نگهداری یخچال پروفایل از جمله نکات مهمی است که باید در رابطه با آن اطلاعات کاملی کسب نمود. با نگهداری اصولی از یخچال می توان به مدت طولانی تری از آن استفاده نمود. از جمله مهمترین نکاتی که باید در این رابطه بدانید، عبارتند از:

 1. جهت جلوگیری از خراب شدن نوار دور درب یخچال، بهتر است که به آرامی جهت باز و بسته شدن درب اقدام نمایید. باز و بسته کردن بی اندازه یخچال باعث خراب شدن نوار دور درب دستگاه می شود. از طرفی، قدرت آهنربای نوار دور درب یخچال کاهش می یابد. 
 2. یکی از مهمترین نکاتی که در رابطه با نگهداری یخچال پروفایل باید بدانید، قرار دادن مواد غذایی به صورت دسته بندی داخل یخچال می باشد. هر کدام از کشوها و قفسه ها را جهت قرار دادن مواد غذایی خاص در نظر بگیرید. جهت جریان داشتن هوا در داخل یخچال نیاز است که هر گونه ظروف بلااستفاده را از قفسه ها خالی کنید. 
 3. از قرار دادن ظروف سنگین در بخش های داخلی یخچال پرهیز نمایید. زیرا این کار می تواند به قطعات داخلی یخچال آسیب وارد نماید. 
 4. استفاده از شیشه با حجم کم و قرار دادن آن در داخل یخچال مجاز نمی باشد. زیرا امکان دارد به دلیل ایجاد تغییرات دمایی، یک سری ترک های ریز بر روی شیشه مشاهده شود. 
مطالب مفید در خصوص سرویس و نگهداری یخچال فریزر

راهنمای نگهداری یخچال پروفایل

 1. یکی از مهمترین نکات در رابطه با نگهداری یخچال پروفایل، تمیزی آن می باشد. برای این کار می توانید از محلول جوش شیرین و آب استفاده نمایید. استفاده از شوینده های شیمیایی به هیچ عنوان جهت تمیز کردن فضای داخلی و بیرونی یخچال مجاز نمی باشد. جهت تمیز کردن بدنه یخچال می توانید اسفنج تمیز را آغشته به محلول آب و جوش شیرین نمایید. سپس اسفنج را به آرامی بر روی سطح مورد نظر بمالید. 
 2. میوه ها را در داخل سبد مخصوص یخچال که برای این کار تعبیه شده است، قرار دهید. میوه ها را به هیچ عنوان با پلاستیک در داخل یخچال قرار ندهید. زیرا این کار باعث فاسد شدن یخچال و بو گرفتن فضای داخلی آن می شود. 
 3. جهت جلوگیری از بو گرفتن فضای داخلی یخچال، بهتر است که مواد غذایی را در ظروف بسته بندی مخصوص قرار دهید. مواد غذایی را زود به زود مصرف کنید و از نگهداری کردن آنها به مدت طولانی در یخچال پرهیز نمایید. 

جمع بندی

نگهداری یخچال پروفایل از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. با رعایت یکسری نکات اصولی، می‌توانید طول عمر استفاده از یخچال فریزر خود را افزایش دهید. در صورت بروز هرگونه مشکل بهتر است که به یک متخصص مجرب در رابطه با تعمیر و نگهداری یخچال پروفایل مراجعه نمایید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *